Blog Layout

DABĪGIE MATERIĀLI

Granīts – viens no cietākajiem, izturīgākajiem un vieglāk kopjamiem dabīgiem materiāliem. Granīts ir drošs materiāls no ugunsdrošības viedokļa, kā arī izturīgs pret skrāpējumiem un karstumu. Tas ir ar zemu šķidrumu un krāsvielu uzsūkšanas koeficientu. Ideāli piemērots izmantošanai gan iekšējām, gan āŗējām apdarēm. Tas kalpos mūžīgi. To neietekmēs mainīgie laika apstākļi un temperatūras svārstības, kādas pārsvarā ir Latvijā.

Marmors ir iezis, kas radies kaļķakmenim pārkristalizējoties. Latvijā marmoru izmanto tikai iekštelpu apdarei. Tam piemīt izteiksmīgāks raksts nekā granītam. Tam ir gan košas, gan pasteļtoņu krāsas. Tas ir izteiksmīgs un grezns akmens. Marmors ir mīkstāks un poraināks nekā granīts. Šī iemesla dēļ to praktiski neizmanto virtuves darba virsmām, jo tas gan skrāpējas, gan uzsūc taukvielas, gan dažādus krāsainus šķidrumus, tādus kā vīns un sulas, kas var atstāt neiztīrāmus plankumus. Ideāls apdares materiāls sienām, vannas istabu virsmām, kamīnu apdarēm, dušas telpām, pirtīm, apsildāmiem masāžas galdiem utml.

Oniksa īpašības ir ļoti līdzīgas marmoram. Atšķirība ir tāda, ka tas ir gaismas caurlaidīgs. Izgaismojot to no otras puses var iegūt neatkārtojamu gleznai līdzīgu efektu. Bieži vien izmanto izgaismotos sienas paneļos, bāra letēs, tvaika pirtīs. Retāk arī kā grīdas segumus, bet tikai telpās ar nelielu noslodzi.

Travertīns. Reizēm jokojoties šo akmeni sauc par latviešu akmeni, gaišo un mierīgo toņu dēļ. Tas atgādina mums tik loti pierasto smilšu un dolomīta toni, kas ir Latvijā visbiežāk sastopamais derīgais izraktenis, ko tik bieži izmanto kā būvniecības materiālu. Esam ievērojuši, ka klientiem patīk arī travertīna caurumainā struktūra, kas izskatās ļoti dekoratīva un neparasta. ”Caurumaino ” travertīnu biežāk izmanto dažādiem sienu dekoriem.Grīdām caurumus biežāk izvēlas jau ” aiztaisītus ” ar speciālu nemanāmu mastiku, lai tajos nesabirtu gruži. Jebkurā gadījumā, izvēloties travertīnu, jāpārdomā, vai vieta, kur tas atradīsies nebūs pakļauta tauku, skābju un dažādu krāsojošu šķidrumu ietekmei, tādu kā vīns, ievārījumi, sulas uc.


Akmens apstrādes veidi

Pulētas virsmas ir gaismu atstarojošas un spīdīgas, jo apstrādājot akmeni tiek aizvērtas akmens poras. Pulējot tiek atklāts akmens dabīgais skaistums, tas kļūst košāks un izteiksmīgāks. Šo apstrādes veidu varētu saukt par klasisku, jo tas ir visiecienītākais un populārākais no visiem apstrādes veidiem. Izmanto virtuves un vannas istabu darba virsmām, ārējām fasādēm, ēku cokoliem, iekšējām kāpnēm, grīdu laukumiem – īpaši telpās ar lielu noslodzi

Savukārt antiķētām virsmām nepiemīt spīdīgums – tās ir samtaini matētas. Šāds apstrādes veids samazina virsmas slīdīgumu, ir nedaudz reljefaināks par pulētām virsmām. Tas šobrīd ir ļoti aktuāls un pieprasīts virtuves un vannas istabas darba virsmām minimālisma stilā. Var izmantot arī citām apdarēm - sienas paneļiem un dažādiem dekoriem. Tie, kuri izvēlas šo variantu, uzskata, ka tieši antiķēts akmens apstrādes veids ir maksimāli pietuvināts dabai, tā raupjā un it kā neapstrādātā izskata dēļ.

Dedzinātai virsmai ir augsts berzes koeficients, tā ir raupja un grubuļaina. Ideāli piemērota ārējiem laukumiem un pakāpieniem, jo neslīd. Atšķirībā no pulētas virsmas, dedzinātas virsmas krāsa nav tik intensīva. Speciālisti iesaka reizi gadā atjaunot virsmas aizsargkārtiņu, virsmu impregnējot ar speciālu akmenim paredzētu ķīmiju.

Samtains zīds ( leather silk ) apstrādes veids. Šim akmenim gribas nemitīgi pieskarties, tā īpašību dēl, kuras jau raksturo pats nosaukums. Tas ir matēts, gluds, mazliet reljefains. Atšķirībā no pulēta – nav tik košs un spīdīgs, bet no antikēta – nav tik grumbuļains. Pedējo gadu hīts, ļoti patīk dizaineriem, kas veido modernos un minimālisma interjerus. Pēdējā laikā esam ievērojuši, ka arī klasisko interjeru cienītāji sāk izvēlēties šo apstrādes veidu.

Attēlu galerijā var aplūkot tikai dažus no mūsu piedāvātajiem materiāliem! Lūdzam sazināties ar mums, lai precizētu materiālu pieejamību Jums nepieciešamajā daudzumā!
Share by: